Pürenee mäestikukoer

Pürenee mäestikukoer
Pürenee mäestikukoera ajalugu
Pürenee mäestikukoer töökoerana
Pürenee mäestikukoera iseloom ja käitumine
Pürenee mäestikukorte soolised erinevused
Pürenee mäestiukukoera pidamistingimused
Pürenee mäestikukoera tervis
Pürenee mäestikukoera karvkatte ja hooldus
Tõu värvitoonid
Pürenee mäestikukoera liikumine
Pürenee mäestikukoera suurus ja kehakaal
Pürenee mäestikukoera maailmas ja Eestis
Pürenee mäestikukoera FCI standard
Kellele sobib pürenee mäestikukoer?
Kirjandus
Külalisteraamat
Viidad
Kontakt

PÜRENEE MÄESTIKUKOERA PIDAMISTINGIMUSED

Pürenee mäestikukoera pidamiseks ja omamiseks on teatud eritingimused, millele peale peab hoolikalt mõtlema. Füüsiliselt suur, isepäine ja domineeriv karjakaitsekoer ei sobi mitte mingil juhul algavale koeraomanikule ega lapse koeraks. Lapsel ja kogenematul koeraomanikul puuduvad vajalikud teadmised ja kogemused selle koera pidamisest, mis on ülimalt tähtsad tõuga toimetulemisel. Algaja kogenematus võib kurvalt lõppeda, kui omanik ei suuda täiskasvanuks saanud koera kontrolli all hoida, mille tulemusena on nii omanik kui ka koer õnnetud

untitled6.jpg

Kindlasti peab püreneeka territooriumit ümbritsema korralik kõrge ja kindel aed, sest see on fakt, et pürenee mäestikukoer ei püsi omal territooriumil ilma aiata. Nimelt on tõul suur territooriumi haldamise vajadus, mis tähendab seda, et neil on kombeks ula peal käia. Sellistel ulapeal käimise retkedel on mitu püreneekat õnnetuse tagajärjel oma elu kaotanud. Ketti panek ei ole lahendus ja ketis läheb pürenee mäestikukoer agressiivseks.

            Kindlasti ei sobi pürenee mäestikukoer elama korterelamusse ega väikese aiaga majja keset kesklinna. Pürenee mäestikukoer on väga liikuv ja vajab ruumi, kus ta saab vabalt joosta. Pikad jalutuskäigud täiskasvanud koerale ei tee ka paha. Tõu terve luustiku väljaarenemisel on suur osa just liikumises!

Enter supporting content here